MRS25000C9312FCT00 VISHAY BC COMPONENTS RESISTOR, MRS25 1% 93K1
Part Nnumber
MRS25000C9312FCT00
Description
RESISTOR, MRS25 1% 93K1
Producer
VISHAY BC COMPONENTS
Basic price
Power Rating: 600mW Product Range: VISHAY - MRS 25 Series Resistance: 93.1kohm Resistance Tolerance: ± 1% Resistor Case Style: Axial Leaded Resistor Element Material: Metal Film SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: ± 50ppm/°C Voltage Rating: 350V
Following Parts
Random Products
(keyword MRS25000C9312FCT00 VISHAY BC COMPONENTS RESISTOR, MRS25 1% 93K1)